Informacje dla nauczycieli i partnerów
Ciekawoski ze świata nauki i techniki

Budzimy

twórcze myślenie!

Po okresie przerwy związanej z pandemią Covid-19 zostaliśmy zaskoczeni olbrzymią ilością zamówień na nasze warsztaty naukowe „Fizyka dla smyka” oraz „Od przedszkola do profesora” dlatego już z początkiem listopada praktycznie limit dni w roku szkolnym 2022/23 przeznaczonych na realizację powyższych warsztatów dla przedszkoli został w całości wyczerpany, natomiast zapytania o wolne terminy spływają do nas praktyczne codziennie. Dlatego też w oparciu o nasz Ośrodek Edukacji Entomologicznej, postanowiliśmy bezzwłoczne przygotować nowe warsztaty przyrodnicze przeznaczone dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz szkół podstawowych klas I-III.
Inauguracja naszych nowych warsztatów przyrodniczych odbyła się w dniu 28 listopada w jednym z kieleckich przedszkoli, następnie z początkiem grudnia odwiedziliśmy dwa kolejne przedszkola i tak jak przewidywaliśmy dzieci jak i opiekunowie byli zachwyceni naszymi zajęciami. Dlatego też będą one systematyczne rozwijane i trafiają do naszej stałej oferty edukacyjnej.

O entomologii

Entomologia to dział zoologii zajmujący się stawonogami, Stawonogi zaś - to największy, najliczniejszy i najbardziej zróżnicowany typ zwierząt na ziemi w skład, którego wchodzą skorupiaki, owady i pajęczaki. Eksperci w tej dziedzinie twierdzą jednoznacznie, jeżeli wyginą stawonogi to człowiek podzieli ich los, co ciekawe gdyby z ziemi zniknął człowiek to owady i pajęczaki poradziły by sobie znakomicie. Rozwój ludzkości związany z ekspansją urbanistyczną, rozwojem techniki, budową nowych zakładów zanieczyszczających środowisko, wycinaniem lasów tropikalnych, ekspansywnym rolnictwem ukierunkowanym na tzw. mono-uprawy i stosowaniem środków chemicznych do ich ochrony to wszystko wpływa na drastyczne wymieranie populacji stawonogów.
Dla nas owady są w zasadzie utrapieniem, z którym walczymy na wszelkie możliwe sposoby, lecz zanim wypowiemy wojnę każdemu napotkanemu „robaczkowi”, może warto by dowiedzieć się o nich czegoś więcej bo przecież stanowią najliczniejszą grupę zwierząt na świecie, a życie bez nich w obecnym kształcie było by praktycznie niemożliwe. Warto również wspomnieć jak dużo inspiracji z tego świata czerpią różnego rodzaju artyści, malarze, styliści, projektanci, architekci oraz naukowcy, których fantastyczne możliwości owadów przyprawiają o niezły zawrót głowy. W ostatnim okresie coraz więcej słyszymy o wymieraniu pszczół i na tym właściwie kończy się informacja i edukacja związana z owadami. A przecież pszczoły to tylko kropla w wielkim oceanie jakim są owady i pajęczaki.

O naszych zajęciach

Głównym celem naszych zajęć jest przekazanie dzieciom jak największej/najszerszej wiedzy o świecie owadów i pajęczaków. Taka bliskość obcowania z naturą, prezentacja żywych zwierząt połączona z ciekawymi opowieściami o ich życiu na pewno wzbudza dużo emocji nie tylko u dzieci :), lecz służy również przełamaniu lęku, obalaniu mitów, rozwoju zainteresowań przyrodą.

Informacje organizacyjne

1. Przyjeżdżamy do szkół i przedszkoli, a to znaczy że zajęcia odbywają się w jednej z sal lekcyjnych i trwają około 45 - 60 minut.
2. Jednorazowo w zajęciach może uczestniczyć jedna klasa lub grupa od 15 do 25 dzieci.
3. Opłata za uczestnictwo w zajęciach – 10,00 PLN od dziecka/ucznia, lecz nie mniej niż 250,00 PLN za jednogodzinne warsztaty w przypadku zamówienia tylko pojedyńczych zajęć. Opłata jest pobierana po zakończeniu zajęć. Na życzenie wystawiamy fakturę, możliwa płatność przelewem bankowym. Opcja - warsztaty z prezentem, wówczas każde z uczestniczących dzieci dostanie drobny prezent (kolorowy motyl na magnes, figurka, plakietka itp) wówczas pobieramy dodatkowo opłatę w wysokości 3,00 PLN od każdego dziecka uczestniczącego w warsztatach.  
4. W przypadku organizacji zajęć w przedszkolu odległym od miasta Kielce powyżej 25 km cena za zajęcia może kształtować się w granicach od 12,00 do 15,00 PLN od dziecka /ucznia, lecz nie mniej niż 300,00 PLN za jednogodzinne warsztaty. 
5. Zasady BHP - Fundacja Naukowa Twórcze Myślenie jako organizator warsztatów oświadcza, że prowadzone przez nas zajęcia są w pełni bezpieczne i nie stwarzają żadnego zagrożenia dla uczestników jak i obserwatorów.

Rezerwacja terminów - na powyższe zajęcia terminy rezerwujemy tylko drogą telefoniczną, numer telefonu 515 918 410 w godzinach 14-20
 

 

opinie nauczycieli i partnerów o programie
prześlij swoją opinię

prześlij swoją opinię

wyślij

Partnerzy fundacji

NEWSLETTER