Informacje dla nauczycieli i partnerów
Ciekawoski ze świata nauki i techniki

Budzimy

twórcze myślenie!

W ramach projektu Laboratorium Profesora Pytalskiego prowadzimy pokazy naukowe na różnego rodzaju eventach, festynach, imprezach itp. Naszym celem jest aby większość uczestników naszych pokazów brała w nich czynny udział bawiąc się i ucząc jednocześnie. 

Wiek nie ma znaczenia, choć staramy się aby nasze projekty były skierowane do dzieci i młodzieży to praktyka pokazuje, że równie dobrze bawią się z nami dorośli. Humor, zabawa i edukacja, chyba nic tak dobrze nie utrwala się w naszej pamięci długotrwałej jak ciekawe, ocierające się o świat magii humorystycznie pokazane doświadczenie naukowe. Do tego dążymy, cały czas intensywnie pracujemy, aby nasze występy właśnie takie wrażenia wzbudzały pośród uczestników naszych pokazów. Pokazy naukowe mogą odbywać się w dwóch wariantach jako pokazy na scenie lub przy zorganizowanych przez nas stanowiskach. Na potrzeby pokazów scenicznych mamy przygotowane trzy 30 minutowe programy pełne humoru nauki i zabawy. 

Program pierwszy zatytułowany - "W uścisku ciśnienia"  eksperymenty z ciśnieniem atmosferycznym

Program drugi zatytułowany - " Wysokie napięcie"  doświadczenia z elektrycznością. 

Program trzeci zatytułowany - "Piski, wrzaski, trzaski czyli zabawa z dźwiękiem"

Program czwarty zatytułowany - W mroźnej krainie Zygmunta Wróblewskiego i Karola Olszewskiego" - doświadczenia z ciekłym azotem i tlenem 

Program piąty zatytułowany - "Fizyka warta ryzyka" - wybrane doswiadczenia z różnych działów fizyki 

Możemy równocześnie prowadzić pokazy na przygotowanych przez nas stanowiskach lub stanowisku. Jest to inna forma zabawy naukowej niż w przypadku występów scenicznych lecz również bardzo ciekawa.

Pokazy naukowe prowadzimy:

- nieodpłatnie w ramach działalności statutowej naszej Fundacji. Lista szkół i instytucji, które mogą z takiej formy skorzystać znajduje się w zakładce "informacje dla nauczycieli i partnerów"   

- odpłatnie w ramach prowadzonej przez naszą Fundację działalności statutowej odpłatnej lub gospodarczej. Skorzystać z tej formy może każdy, a szczegółowe warunki realizacji i płatności są ustalane indywidualnie.  

Uwaga - na życzenie klienta możemy opracować i przygotować pokazy lub warsztaty naukowe dotyczace innych działów fizyki.

opinie nauczycieli i partnerów o programie
prześlij swoją opinię

W naszej Fundacji szczególną uwagę przywiązujemy do tego, aby nasi zleceniodawcy byli w pełni usatysfakcjonowani z powierzonych nam zadań. Jednocześnie cały czas intensywnie pracujemy nad uatrakcyjnieniem naszych pokazów. Dlatego zapraszamy Państwa do wyrażania opinii i uwag o realizowanych przez naszą Fundację pokazach naukowych. Pomoże nam to we prowadzaniu ewentualnych zmian. 

prześlij swoją opinię

wyślij

Partnerzy fundacji

NEWSLETTER