Informacje dla nauczycieli i partnerów
Ciekawoski ze świata nauki i techniki

Budzimy

twórcze myślenie!

Uwaga - program jest jeszcze w trakcie opracowywania, planowane wdrożenie wrzesień 2018 r.

Wstęp
Umiejętność logicznego myślenia to, w wielkim skrócie, zdolność wyciągania trafnych wniosków z posiadanej, nabytej w trakcie życia wiedzy.
Czy można doskonalić tę umiejętność ? oczywiście że tak. Proces ten można porównać do uprawiania sportu – im więcej ćwiczymy, tym jesteśmy w nim lepsi.
Świetną metodą na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia jest odpowiednia "zabawa". Słowo zabawa ma tutaj ogromne znaczenie.
O dawna już wiadomo, że rozwiązywanie zadań matematycznych z zakresu logiki i geometrii znakomicie wpływa na rozwój tzw. dedukcyjnego rozumowania.
Jednak i tu wiadomo, że nie dla każdego będzie to oznaczać przyjemne spędzanie czasu, a zmuszając dzieci do czegoś, nie osiągniemy zamierzonego efektu.
Dlatego należy w umiejętny sposób połączyć zabawę, która wszystkim kojarzy się z rozrywką i miłym spędzaniem czasu z zajęciami w których zmusimy dzieci do samodzielnego rozwiązywania skomplikowanych problemów. Podczas przygotowywania tego programu nie korzystaliśmy z pomocy matematyków, raczej zaufaliśmy naszemu wieloletniemu doświadczeniu nabytemu podczas pracy z dziećmi i młodzieżą oraz wiedzy na temat łamigłówek logicznych. Czy to się sprawdzi ? dzieci, młodzież i pedagodzy to ocenią :)

O programie
"Magia logiki" - to warsztaty przeznaczone dla niewielkiej grupy uczestników, jednorazowo w zajęciach może wziąć udział jedna klasa lub grupa od 10 do max 25 osób.
W trakcie zajęć dzieci rozwiązują różnego rodzaju łamigłówki logiczno - matematyczno - geometryczne, część zadań wykonują samodzielnie, część w 3 - 4 osobowych zespołach.
Zajęcia prowadzone są w/g ściśle ustalonego scenariusza i mogą trwać od 45 minut do 90 minut w wersji rozszerzonej.
W jednym dniu możemy przeprowadzić zajęcia dla max 3 grup, w wersji rozszerzonej ( 90 minut ) dla 2 grup.
Zajęcia prowadzone w ramach działalności statutowej Fundacji - są bezpłatne ( lista szkół i instytucji uprawnionych do korzystana z zajęć znajduje się w zakładce - Informacje dla partnerów i nauczycieli).   

Rezerwacja terminów poprzez naszą stronę internetową w zakładce "Informacje dla partnerów i nauczycieli" lub telefonicznie                                                               

Piotr Sołkiewicz tel. 515 918 410 e-mail : biuro@planetaziemia.com

opinie nauczycieli i partnerów o programie
prześlij swoją opinię

W naszej Fundacji szczególną uwagę przywiązujemy do tego, aby nasi zleceniodawcy byli w pełni usatysfakcjonowani z powierzonych nam zadań. Jednocześnie cały czas intensywnie pracujemy nad uatrakcyjnieniem naszych warsztatów. Dlatego zapraszamy Państwa do wyrażania opinii i uwag o realizowanych przez naszą Fundację warsztatach naukowych. Pomoże nam to we prowadzaniu ewentualnych zmian. 

prześlij swoją opinię

wyślij

Partnerzy fundacji

NEWSLETTER