Informacje dla nauczycieli i partnerów
Ciekawoski ze świata nauki i techniki

Budzimy

twórcze myślenie!

Fundacja Naukowa Twórcze Myślenie zaprasza do udziału w warsztatach naukowych „Fizyka dla smyka” z Profesorem Pytalskim
Przyjeżdżamy do szkoły !!!!!!!
Spotkania z Profesorem Pytalskim to ciekawe warsztaty naukowe, które w bardzo prosty i przejrzysty sposób odkrywają przed dziećmi tajemnice otaczającego nas świata,
a dostosowanie programów do różnych grup wiekowych pozwala nam realizować je we wszystkich oddziałach szkół podstawowych.
Podczas realizacji naszych warsztatów dbamy o to by dzieci uczestniczyły czynnie w przeprowadzanych eksperymentach jako asystenci profesora Pytalskiego, a scenariusz pokazów został tak opracowany, aby oprócz aspektów edukacyjno - naukowych nie zabrakło wspaniałej zabawy z odrobiną humoru.

Przedstawiamy tematy tegorocznych warsztatów:

1) "Iskierki i błyskawice" - warsztaty na, których odkrywamy tajemnice elektryczności statycznej przeznaczone dla dzieci szkoła podstawowa klasy I–VIII
2) "W uścisku ciśnienia" - warsztaty na, których poznajemy działanie oddziaływania zwanego ciśnieniem atmosferycznym przeznaczone dla dzieci szkoła podstawowa klasy I–VIII
3) "Czy to magia ? czy to nauka ?" - warsztaty przeznaczone dla dzieci szkoła podstawowa klasy I-VIII. Będziemy „czarować’ wykorzystując spryt oraz naukę.
4) "Piski, wrzaski, trzaski - czyli nieartystyczny wymiar dźwięku" - warsztaty na, których odkrywamy tajemnice dźwięku, przeznaczone dla dzieci szkoła podstawowa klasy I–VIII
5) "Odkrywamy tajemnice magnetyzmu" - warsztaty przeznaczone dla dzieci ze szkoły podstawowej klasy 0 - 1 oraz z oddziałów przedszkolnych.
6) „Niewidzialne światło” - odkrywamy podczerwień i nadfiolet warsztaty dla dzieci szkoła podstawowa klasy I-VIII.

Informacje organizacyjne.

Warsztaty naukowe "Fizyka dla smyka” mają charakter objazdowy i są organizowane dla dzieci na terenie szkoły lub przedszkola w jednej z sal lekcyjnych, po wcześniejszym ustaleniu terminu.
1) Jednorazowo w zajęciach może wziąć udział jedna klasa lub grupa (od 15 – 25 dzieci).
2) Czas trwania zajęć/warsztatów wynosi jedną godzinę lekcyjną dla jednej grupy.
3) W jednym dniu maksymalnie możemy przeprowadzić prezentację dla pięciu klas lub grup.
4) Koszt realizacji zajęć standardowo - 8,00 PLN /ucznia, lub 5,00 PLN/ucznia (dzieci z kartą dużej rodziny). Opcja 14,00 PLN/ucznia, wówczas każde z uczestniczących w zajęciach dzieci otrzymuje od nas drobną naukową zabawkę/prezent. W przypadku wyboru tego wariantu prosimy o zaznaczenie tego faktu w momencie rezerwacji terminu.  
5) Organizator warsztatów oświadcza, że prowadzone przez nas pokazy i użyte w nich materiały są w pełni bezpieczne i nie stwarzają żadnego zagrożenia dla uczestników jak i obserwatorów.


Rezerwacja terminów tylko przez naszą stronę internetową -  www.planetaziemia.com w zakładce "Informacje dla partnerów i nauczycieli" - rezerwuj termin. 

Informacja telefoniczna  pon-piątek tel. 515 918 410  w godzinach  od 14:00 do 21:00   

opinie nauczycieli i partnerów o programie
prześlij swoją opinię

W naszej Fundacji szczególną uwagę przywiązujemy do tego, aby nasi zleceniodawcy byli w pełni usatysfakcjonowani z powierzonych nam zadań. Jednocześnie cały czas intensywnie pracujemy nad uatrakcyjnieniem naszych warsztatów. Dlatego zapraszamy Państwa do wyrażania opinii i uwag o realizowanych przez naszą Fundację warsztatach naukowych. Pomoże nam to we prowadzaniu ewentualnych zmian.

Opinia 1 

Warsztaty z Profesorem Pytalskim są wspaniale przyjmowane przez uczniów i nauczycieli. Sposób prowadzenia zajęć,
możliwość uczestniczenia dzieci w eksperymentach to jednocześnie prawdziwa nauka i cudowna zabawa.
Wszyscy czekamy na następny rok szkolny i kolejne warsztaty. Dziękujemy!

Zespół Placówek Oświatowych w Jaworzni
Renata Mazur - nauczyciel przyrody

 

 

 

 

prześlij swoją opinię

wyślij

Partnerzy fundacji

NEWSLETTER