Informacje dla nauczycieli i partnerów
Ciekawoski ze świata nauki i techniki

Budzimy

twórcze myślenie!

Spotkania z Profesorem Pytalskim to ciekawe warsztaty naukowe, które w bardzo prosty i przejrzysty sposób odkrywają przed dziećmi tajemnice otaczającego nas świata, a dostosowanie programów do różnych grup wiekowych pozwala nam realizować je zarówno w przedszkolach jak i szkołach podstawowych oraz gimnazjach.

Podczas realizacji naszych warsztatów dbamy o to aby dzieci uczestniczyły czynnie w przeprowadzanych eksperymentach jako asystenci profesora Pytalskiego , a scenariusz pokazów został tak opracowany, aby oprócz aspektów edukacyjno - naukowych nie zabrakło wspaniałej zabawy.

Przedstawiamy tematy tegorocznych eksperymentów :

"Iskierki i błyskawice" - warsztaty na, których odkrywamy tajemnice elektryczności statycznej przeznaczone dla dzieci szkoła podstawowa klasy I - VIII

"Odkrywamy tajemnice powietrza" - warsztaty na, których poznajemy działanie siły zwanej ciśnieniem atmosferycznym przeznaczone dla dzieci szkoła podstawowa klasy I - VIII 

"Czy to magia ? czy to nauka ?" - warsztaty przeznaczone dla dzieci szkoła podstawowa klasy I - VIII. Jak sama nazwa wskazuje będziemy czarować wykorzystując spryt oraz naukę.

"Piski , wrzaski , trzaski - czyli nieartystyczny wymiar dźwięku" - warsztaty na, których odkrywamy tajemnice dźwięku przeznaczone dla dzieci szkoła podstawowa klasy I - VIII

"Odkrywamy tajemnice magnetyzmu" - warsztaty przeznaczone dla przedszkolaków oraz dla dzieci ze szkoły podstawowej klasy 0 - 1. Scenariusz tych eksperymentów został tak dobrany aby w bardzo prosty sposób - poprzez zabawę pokazać dzieciom , że z pomocą magnesów możemy wykonać ciekawe eksperymenty oraz skonstruować bardzo przydatne przedmioty i urządzenia.

Informacje organizacyjne

Pokazy naukowe "Fizyka dla smyka” mają charakter objazdowy i są organizowane dla dzieci na terenie szkoły lub przedszkola w jednej z sal lekcyjnych, po wcześniejszym ustaleniu terminu.


1. Jednorazowo w zajęciach może wziąć udział jedna klasa lub grupa (od 15 – 25 dzieci).
2. Czas trwania zajęć/pokazów wynosi jedną godzinę lekcyjną lub zegarową dla jednej klasy lub grupy.
3. W jednym dniu maksymalnie możemy przeprowadzić prezentację dla pięciu klas lub grup.
4. Realizujemy zajęcia z programów unijnych.
5. Koszt realizacji zajęć - 6,00 PLN /ucznia. Na każdych 8 uczniów uczestniczących w zajęciach przypada jedno wolne/bezpłatne wejście przeznaczone dla najbiedniejszych dzieci.
6. Organizator warsztatów oświadcza, że prowadzone przez nas pokazy i użyte w nich materiały są w pełni bezpieczne i nie stwarzają żadnego zagrożenia dla uczestników jak i obserwatorów.
7. Uwaga dotycząca wystawiania przez nas faktury :
Sprzedawca zwolniony podmiotowo z podatku od towarów i usług, dostawa towarów lub świadczenie usług zwolnione na podstawie art. 113 ust.1 (albo ust.9) ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011r. Nr 177,poz. 1054, z późn. zm.)


Rezerwacja terminów poprzez naszą stronę internetową w zakładce "Informacje dla partnerów i nauczycieli" lub telefonicznie
Piotr Sołkiewicz tel. 515 918 410 e-mail : biuro@planetaziemia.com

 

 

 

opinie nauczycieli i partnerów o programie
prześlij swoją opinię

W naszej Fundacji szczególną uwagę przywiązujemy do tego, aby nasi zleceniodawcy byli w pełni usatysfakcjonowani z powierzonych nam zadań. Jednocześnie cały czas intensywnie pracujemy nad uatrakcyjnieniem naszych warsztatów. Dlatego zapraszamy Państwa do wyrażania opinii i uwag o realizowanych przez naszą Fundację warsztatach naukowych. Pomoże nam to we prowadzaniu ewentualnych zmian.

Opinia 1 

Warsztaty z Profesorem Pytalskim są wspaniale przyjmowane przez uczniów i nauczycieli. Sposób prowadzenia zajęć,
możliwość uczestniczenia dzieci w eksperymentach to jednocześnie prawdziwa nauka i cudowna zabawa.
Wszyscy czekamy na następny rok szkolny i kolejne warsztaty. Dziękujemy!

Zespół Placówek Oświatowych w Jaworzni
Renata Mazur - nauczyciel przyrody

 

 

 

 

prześlij swoją opinię

wyślij

Partnerzy fundacji

NEWSLETTER