Zapraszamy do udziału w mobilnych warsztatach naukowych „Fizyka dla smyka” z Profesorem Pytalskim
Spotkania z Profesorem Pytalskim to ciekawe warsztaty naukowe, które w bardzo prosty i przejrzysty sposób odkrywają przed dziećmi tajemnice otaczającego nas świata. Nasz program został specjalnie dostosowany dla przedszkolaków w grupie wiekowej 5-6 lat.
Podczas realizacji naszych warsztatów dbamy o to by dzieci uczestniczyły czynnie w przeprowadzanych eksperymentach jako asystenci Profesora Pytalskiego, a scenariusz pokazów został tak opracowany, aby oprócz aspektów edukacyjno - naukowych nie zabrakło wspaniałej zabawy z odrobiną emocji i humoru.

Ważne informacje organizacyjne:
1) Jednorazowo w zajęciach może wziąć udział jedna grupa (od 15 – 25 dzieci).
2) Czas trwania zajęć/warsztatów wynosi około 45-50 minut dla jednej grupy.
3) W jednym dniu maksymalnie możemy przeprowadzić prezentację dla czterech grup.
4) Organizator warsztatów oświadcza, że prowadzone przez nas pokazy i użyte w nich materiały są w pełni bezpieczne i nie stwarzają żadnego zagrożenia dla uczestników jak i obserwatorów.


Opłaty - zajęcia prowadzone w ramach działalności statutowej odpłatnej.
1. Opłata za warsztaty realizowane na terenie województwa świętokrzyskiego lecz nie dalej niż w promieniu 100 km od miasta Kielce - 12,00 PLN od każdego dziecka uczestniczącego w zajęciach.
2. Opłata za warsztaty realizowane poza terenem województwa świętokrzyskiego w promieniu od 100 do 150 km od miasta Kielce - 15,00 PLN od każdego dziecka uczestniczącego w zajęciach.
3. Opłata za warsztaty realizowane w promieniu większym niż 150 km od miasta Kielce - od 15,00 do 20,00 PLN od dziecka, opłata zależna między innymi od ilości dzieci uczestniczących w zajęciach.
4. Opcjonalnie do wszystkich powyższych wariantów można zamówić "Warsztaty z prezentem" - wówczas pobieramy dodatkową opłatę w wysokości 10,00 PLN od dziecka uczestniczącego w zajęciach. W zamian za to dziecko otrzymuje od nas drobny upominek/zabawkę naukową jako prezent/pamiątkę z warsztatów. Ponieważ opcja ta cieszy się dużym zainteresowaniem przy rezerwacji terminów należy o niej napisać podając jednocześnie orientacyjną ilość dzieci, które będą uczestnikami zajęć.


Tematy warsztatów:
1. "Czy to magia ? czy to nauka ?" - odkrywamy tajemnice magików – czarujemy wykorzystując naukę.
2. "Co pływa?, co tonie?" – zgłębiamy tajemnice gęstości i masy.
3. "Iskierki i błyskawice" - warsztaty na, których poznajemy tajemnice elektryczności.
4. "Piski, wrzaski, trzaski - czyli nieartystyczny wymiar dźwięku" - warsztaty na, których odkrywamy fizyczne właściwości dźwięku.
5. "Fascynujące właściwości powietrza" część I – zabawy i doświadczenia z ciśnieniem atmosferycznym.
6. "Fascynujące właściwości powietrza" cześć II - zabawy i doświadczenia z ciśnieniem atmosferycznym.
7. "Światło" cz. I – odkrywamy tajemnice światła
8. "Światło" cz. II - odkrywamy tajemnice światła
9. "Niewidzialne światło" - poznajemy podczerwień i nadfiolet, dowiemy się jak możemy wykorzystać to światło w naszym codziennym życiu, oraz jakie może nieść ze sobą zagrożenia.

Rezerwacja terminów tylko przez naszą stronę internetową - www.planetaziemia.com w zakładce "Rezerwuj termin"

 

Partnerzy fundacji

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Cookies Policy.

ok