27.08.2018
Nowy projekt - Od przedszkola do profesora

Od pewnego czasu mamy coraz więcej zapytań dotyczących realizacji ciekawych zajęć naukowych dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Pomimo faktu, że od wielu lat prowadzimy w szkołach podstawowych warsztaty naukowe pod nazwą „Fizyka dla smyka” to jednak nie byliśmy w pełni przygotowani
do realizacji zajęć dla dzieci w grupie wiekowej 4 - 6 lat.
Przygotowanie warsztatów naukowych dla przedszkolaków było dla nas naprawdę wielkim wyzwaniem, przecież to dzieci, które dopiero co zaczynają poznawać świat,
ich nauka oparta jest na wielu płaszczyznach, polega na obserwacji, zabawie, rozmowie, nawiązywaniu znajomości, rozwiązywaniu konfliktów i wielu wielu innych aspektach. Jeżeli coś ich nie zaciekawi, szybko się nudzą i marudzą.

Dlatego nasz nowy projekt „Od przedszkola do profesora” to głównie zabawa, w której w sprytny i przemyślany sposób staramy się uczyć dzieci, przedstawiamy dzieciom, że to co z pozoru wydaje się magiczne i niezwykłe można wytłumaczyć naukowo. Rozwijamy ciekawość badawczą ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa.
Nauka umiejętnego korzystania z przyborów edukacyjnych. Zachęcenie do dalszej nauki, eksperymentowania i badania świata. A nade wszystko pokazanie dzieciom, że nauka nie musi być nudna - jest ciekawa, magiczna, a jej znajomość bardzo się w życiu przydaje. W pracy korzystamy z prostych oraz nowoczesnych, zaawansowanych technicznie pomocy dydaktycznych.

Wstępne informacje o projekcie

Dokładne informacje dotyczące projektu przedstawimy na naszej stronie internetowej pod koniec września w zakładce „Edukacja”
Ilość przedszkoli uczestniczących w projekcie będzie ograniczona.
„Od przedszkola do profesora” to cykliczne spotkania z Profesorem Pytalskim, na których dzieci wykonują doświadczenia, rozwiązują zagadki naukowe, odkrywają świat fizyki i przyrody po prostu bawiąc się. Wszystko bezpiecznie i pod nadzorem Profesora Pytalskiego.

Mamy już przygotowane pierwsze scenariusze zajęć, jednak ze względu na zakupy pomocy dydaktycznych realizację pierwszych warsztatów zaplanowaliśmy na styczeń 2019 roku.
Projekt podzieliliśmy na etapy. Każdy z etapów będzie dotyczył innej dziedziny i składać się będzie z 4 , 5 lub 6 comiesięcznych jednogodzinnych warsztatów dla każdej grupy
i będzie realizowany w danym roku szkolnym.

I etap – „Tajemnicze światło” (rok szkolny 2018/2019)
Styczeń – „Kolorowy zawrót głowy”
Luty - „Świetlne chochliki”
Marzec - „Sterujemy światłem”
Kwiecień - „Niewidzialne światło”

Partnerzy fundacji

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Cookies Policy.

ok