10.06.2018
Ósemkowy Festyn Rodzinny przy Szkole Podstawowej nr 8 w Kielcach

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 8 w Kielcach za zaproszenie na Ósemkowy Festyn Rodzinny. Festyn był fantastyczny, a atrakcji co niemiara. Były między innymi występy szkolnego chóru Kolorowe nutki, wspólne tańce, malowanie twarzy, kącik czytelniczy, pokazy baniek mydlanych. Ogromnym powodzeniem cieszyła się Kawiarenka pod topolą, gdzie za symboliczną złotówkę można było skosztować przepysznych wypieków, przygotowanych przez niezawodnych rodziców. Także Klub Kuchcik przygotował na tę okazję smakowite przekąski. Nie zabrakło na festynie gości, którzy przybyli z wieloma atrakcjami: OSP z Sukowa z pokazem sprzętu i umundurowania strażackiego oraz, przy upalnej tego dnia pogodzie, z orzeźwiającą kurtyną wodną; Straż Miejska z atrakcyjnymi zabawami i pokazem bezpiecznego zachowania się w przypadku spotkania z groźnym psem;
wolontariusze ze schroniska dla bezpańskich zwierząt w Dyminach przywieźli natomiast bardzo grzeczne i łagodne psy, z którymi można było pospacerować, pobawić się, a w przyszłości może przygarnąć ? Także i nauczyciele przygotowali wiele niespodzianek. Był kącik dla malucha z zabawami, grami i malowankami. Kącik przyrodniczy, gdzie można było obserwować pod mikroskopem ciekawe preparaty, zobaczyć hodowlę pająków i uczestniczyć w tworzeniu cieczy nienewtonowskiej. W kąciku matematycznym można było poćwiczyć swój umysł rozwiązując sudoku, pobawić się w programowanie Ozobotów, a także wykonać składankę Origami. Powodzeniem cieszył się kącik plastyczny, w którym dzieci mogły przygotować laurki, bowiem dzień festynu zaplanowano w Dzień Mamy i własnoręcznie wykonany rysunek czy kwiatuszek z Orgiami był wspaniałym prezentem z okazji tego miłego święta.
Nasza Fundacja również dołożyła małą cegiełkę do tego wspaniałego festynu organizując pokaz naukowy Profesora Pytalskiego.
Jeszcze raz ogromne podziękowania za zaproszenie, i do zobaczenia na kolejnym festynie.

Partnerzy fundacji

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Cookies Policy.

ok