18.02.2020
Pikniki edukacyjne - Strefa Ciepła Baltic Pipe

Celem pikników było przekazanie informacji na temat inwestycji Baltic Pipe – strategicznego projektu dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego.
Na odwiedzających Strefę Ciepła Baltic Pipe czekały pokazy eksperymentów naukowych, wiele konkursów z nagrodami, gry i zabawy z animatorami, a także rowerowe wyzwanie pn. „Kręcimy kilometry z BALTIC PIPE”. Podczas każdego pikniku można było spróbować swoich sił na stacjonarnym rowerze, a osiągnięty dystans dodać do wyniku pozostałych uczestników.
Celem było pokonanie łącznie 900 km, czyli tyle, ile wyniesie łączna długość gazociągów w ramach budowy Projektu Baltic Pipe.
Nasza Fundacja była odpowiedzialna za realizację zadań związanych z pokazami eksperymentów naukowych.
Inwestycja Baltic Pipe ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, pozwoli na dostawy do naszego
kraju 10 mld m3 rocznie gazu ze złóż na Morzu Północnym. Stanowi to ponad 50% rocznego zapotrzebowania na gaz ziemny w Polsce.
Projekt, którego celem jest stworzenie nowego korytarza dostaw gazu do Polski i na rynek europejski, jest realizowany wspólnie
przez operatora systemów przesyłowych GAZ-SYSTEM i jego duński odpowiednik – firmę ENERGINET. Prace budowlane ruszają w 2020 roku,
a termin zakończenia projektu zaplanowano w 2022 r.

Partnerzy fundacji

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Cookies Policy.

ok