23.09.2019
Podkarpacki Festiwal Nauki 2019 już za nami

Jest to jedna z największych imprez popularnonaukowych w kraju. Podczas festiwalu można spotkać naukowych wystawców z całej Polski, podziwiać najnowsze technologie, eksperymentować, uczyć się i przy tym doskonale bawić.

Dla naszej Fundacji był to ważny czas ponieważ mogliśmy po raz pierwszy zaprezentować nasz nowy moduł naukowy, który nazwaliśmy "Potęga umysłu" - co to takiego ?, to miejsce w którym, każdy bez względu na wiek może zapoznać się (pobawić, poeksperymentować) z urządzeniami sterowanymi za pomocą bioelektrycznej aktywności mózgu.

Science fiction ? choć wielu osobom tak się wydawało, to technologia znana nam od wielu lat, gdzie główną rolę odgrywa elektroencefalografia w skrócie EEG. Uważamy, że w przyszłości coraz więcej produktów będzie opierało się na takich technologiach. Dotyczy to zarówno branży rozrywkowej, jak też takich dziedzin jak służba zdrowia czy bezpieczeństwo.
Nasze przedsięwzięcie okazało się wielkim sukcesem, chociażby dlatego, że przez cały czas trwania festiwalu do naszego stoiska ustawiały się kolejki zarówno dzieci jak i dorosłych chcących skorzystać z urządzeń. Praktyczne brakowało nam czasu na to aby napić się kawy. Zadawano nam wiele pytań, przyglądano się z niedowierzaniem, szukano pilotów zdalnego sterowania :) ale co najważniejsze wszyscy dobrze się bawili.

Podjęliśmy decyzję, że będziemy to przedsięwzięcie systematycznie rozwijać, to oznacza, że niedługim czasie nasz moduł naukowy wzbogaci się o nowe ciekawe stanowisko.

Więcej o "Potędze umysłu" przeczytacie na naszej stronie internetowej w dziale Warsztaty i programy - nauka i technika.

Partnerzy fundacji

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Cookies Policy.

ok