Potęga umysłu

Czy można sterować urządzeniami za pomocą umysłu ? Przekonacie się korzystając z naszej oferty interaktywnych stanowisk wykorzystujących do sterowania bioelektryczną aktywność mózgu.
* Steruj grami komputerowymi
* Trenuj swoją koncentrację
* Sprawdź się z innymi tocząc pojedynki umysłu
* Pokonuj tory przeszkód
* Steruj robotami / wyścigi robotów
To wszystko za pomocą Twojego umysłu!

Fantastyczna oferta na pikniki naukowe, imprezy integracyjne i różnego rodzaju eventy.

Wstęp

XXI wiek to czas dynamicznego rozwoju nauki i techniki, wraz z rozwojem technologicznym i naukowym społeczeństwa ewoluują również urządzenia i zabawki. W tym przypadku mamy do czynienia z urządzeniami wykorzystującymi technologię obrazowania mózgu. Elektroencefalografia w skrócie EEG, pozwoliła nam zrozumieć jak codzienne czynności lub stan w jakim się znajdujemy wpływają na działanie naszego mózgu. Organu kontrolującego nasz organizm oraz każdy aspekt naszego życia.

"Potęga umysłu" to nasz naukowy projekt, który łączy ze sobą naukę, zabawę oraz trening. Naukę, bo wykorzystujemy wiedzę jaką pozyskujemy z zakresu neurobiologii i kognitywistyki. Zabawę, bo obcowanie z naszymi urządzeniami/zabawkami/grami to również wspaniała zabawa. Trening. Trenując na siłowni zwiększamy wydolność naszego organizmu, rozwijamy mięsnie i wzmacniamy nasze własne ciało, tak samo i nasz neuro-plastyczny mózg potrzebuje treningu. Mózg możemy trenować na różne sposoby, rozwiązując łamigłówki, czytając książki, grając w szachy, również i bawiąc się naszymi urządzeniami.

W jaki sposób działają nasze urządzenia/zabawki/gry ?

Urządzenia wykorzystują technologię odczytu fal mózgowych EEG (elektroencefalografia). Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy umieszczony na głowie odczytuje poprzez rozmieszczone w odpowiednich miejscach elektrody informacje o pracy naszego mózgu, a konkretnie diagnozujemy bioelektryczną czynność mózgu.
Następnie pozyskane informacje są przekształcane w formę cyfrową i przekazywane drogą radiową w czasie rzeczywistym do jednostki głównej.
Umieszczony w jednostce głównej układ elektroniczny wykorzystując otrzymane z elektrody dane w odpowiedni sposób przekształca je na odpowiednie działanie.

ZAPRASZAMY

Moduł naukowy Potęga umysłu jest przedsięwzięciem komercyjnym realizowanym w ramach działalności gospodarczej lub statutowej odpłatnej prowadzonej przez Fundację Naukową Twórcze Myślenie.  

Opinie nauczycieli i partnerów o programie

W naszej Fundacji szczególną uwagę przywiązujemy do tego, aby nasi zleceniodawcy byli w pełni usatysfakcjonowani z powierzonych nam zadań. Jednocześnie cały czas intensywnie pracujemy nad uatrakcyjnieniem naszych warsztatów. Dlatego zapraszamy Państwa do wyrażania opinii i uwag o realizowanych przez naszą Fundację warsztatach naukowych. Pomoże nam to we prowadzaniu ewentualnych zmian.

prześlij opinię

Multimedia

Partnerzy fundacji

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Cookies Policy.

ok