10.03.2019
Świętokrzyskie Targi Terrarystyczne

W dniach 12-13 kwietnia odbyła się pierwsza edycja Świętokrzyskich Targów Terrarystycznych. Była to wspaniała okazja do tego aby zobaczyć wiele ciekawych zwierząt egzotycznych : płazów, gadów, owadów, pajęczaków, skorupiaków. Zdobyć niezbędny zasób wiedzy potrzebny do ich hodowli, wymienić się doświadczeniami, poznać ciekawych ludzi i być może świadomie kupić swojego pierwszego pupila. Kupić profesjonalny sprzęt terrarystyczny, terraria i ich wyposażenie : dekoracje, ogrzewanie, oświetlenie, przyrządy pomiarowe, zraszacze, podłoża, pokarmy, witaminy i suplementy.
Lecz przede wszystkim zorganizowaliśmy je z myślą o dzieciach i młodzieży, aby mogły zdobyć odpowiednią, fachową wiedzę na temat hodowli zwierząt w terrariach. Dlatego zaprosiliśmy na targi wystawców, hodowców i pasjonatów terrorystki z dużym wieloletnim doświadczeniem, aby służyli swoją fachową i rzetelną wiedzą w tym temacie.
Ciekawą atrakcją targów był pokaz żywych egzotycznych motyli zaprezentowany przez Ministerstwo Motyli, a miłośnicy egzotycznych smaków mogli skosztować wyśmienicie i profesjonalnie przyrządzonych owadów :)

Refleksja – czy jesteśmy zadowoleni z organizacji targów ? Niestety nie do końca, pomimo tego, że targi odwiedziło mnóstwo osób, że widzieliśmy wiele szczęśliwych i zadowolonych dzieciaków i zebraliśmy dużo pochlebnych opinii to jednak widzimy pewne nasze błędy i niedociągnięcia. Nauczeni pozyskanym doświadczeniem , jesteśmy przekonani, że każda następna edycja targów będzie ciekawsza lepiej zorganizowana, z większą ilością atrakcji i wystawców.

Do zobaczenia na kolejnej jesiennej edycji Świętokrzyskich Targów Terrarystycznych.

Organizatorem Targów była Fundacja Naukowa Twórcze Myślenie we współpracy z Energetycznym Centrum Nauki.

Partnerzy fundacji

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Cookies Policy.

ok