Zapraszamy do udziału w naszych mobilnych warsztatach przyrodniczych pt. „Fascynujący Świat Owadów i Pajęczaków Profesora Pytalskiego".

My dorośli, a w szczególności dzieci i młodzież mamy ograniczony dostęp do wiedzy na temat największego świata zwierząt na ziemi jakim są stawonogi czyli owady, pajęczaki i skorupiaki. Często też zdobyta przez dzieci i młodzież wiedza nie odpowiada prawdzie lub bazuje na błędnych przekazach, mitach lub przekłamaniach. Dzieci nie mając wiedzy o tym świecie często też nieświadomie, czasami ze strachu zabijając owady lub dewastując ich środowisko przyczyniają się do niszczenia tego świata. Dla nich i dla nas owady są w zasadzie utrapieniem, z którym walczymy na wszelkie możliwe sposoby, lecz zanim wypowiemy wojnę każdemu napotkanemu „robaczkowi”, może warto by dowiedzieć się o nich czegoś więcej, bo przecież stanowią najliczniejszą grupę zwierząt na ziemi, a życie bez nich w obecnym kształcie było by praktycznie niemożliwe.

Nasze zajęcia w bardzo prosty, przejrzysty i ciekawy sposób odkrywają przed dziećmi tajemnice tego fascynującego, pełnego kolorów, kształtów, zachowań i strategii świata, a bliski kontakt (podczas zajęć dzieci mają okazję wziąć bezpieczne owady na ręce) pozwala przełamywać barierę strachu. Podczas realizacji naszych warsztatów staramy się, aby dzieci uczestniczyły czynnie w zajęciach, a że jesteśmy zwolennikami nauki przez zabawę, to dbamy o to, aby poza aspektami edukacyjnymi nie zabrakło na nich wspaniałej zabawy z odrobiną emocji i humoru.
Program zajęć dostosowujemy do różnych grup wiekowych, co pozwala nam realizować je zarówno w przedszkolach jak i szkołach podstawowych.

Ważne informacje organizacyjne:
1) Jednorazowo w zajęciach może wziąć udział jedna klasa lub grupa (od 15 – 25 dzieci).
2) Czas trwania zajęć/warsztatów wynosi jedną godzinę lekcyjną (45 minut) dla jednej klasy lub grupy.
3) W jednym dniu maksymalnie możemy przeprowadzić prezentację dla pięciu klas lub grup.
4) Organizator warsztatów oświadcza, że prowadzone przez nas pokazy i użyte w nich materiały są w pełni bezpieczne i nie stwarzają żadnego zagrożenia dla uczestników jak i obserwatorów.

Opłaty - zajęcia prowadzone w ramach działalności statutowej odpłatnej:
1. Opłata za warsztaty realizowane na terenie województwa świętokrzyskiego lecz nie dalej niż w promieniu 80 km od miasta Kielce - 12,00 PLN od każdego dziecka uczestniczącego w zajęciach.
2. Opłata za warsztaty realizowane poza terenem województwa świętokrzyskiego w promieniu od 80 do 150 km od miasta Kielce - 15,00 PLN od każdego dziecka uczestniczącego w zajęciach.
3. Opłata za warsztaty realizowane w promieniu większym niż 150 km od miasta Kielce - od 15,00 do 20,00 PLN od dziecka, opłata zależna między innymi od ilości dzieci uczestniczących w zajęciach.
4. Opcjonalnie do wszystkich powyższych wariantów można zamówić "Warsztaty z prezentem" - wówczas pobieramy dodatkową opłatę w wysokości od 5,00 do 10,00 PLN od dziecka uczestniczącego w zajęciach. W zamian za to dziecko otrzymuje od nas drobny upominek/zabawkę jako prezent/pamiątkę z warsztatów. Ponieważ opcja ta cieszy się dużym zainteresowaniem przy rezerwacji terminów należy o niej napisać podając jednocześnie orientacyjną ilość dzieci, które będą uczestnikami zajęć

Aktualne tematy warsztatów (oczywiście cały czas pracujemy nad nowymi zajęciami, które będą pojawiać się z czasem)

1. „Nie taki straszyk straszny" – na tych zajęciach odpowiemy sobie na wiele ciekawych pytań, miedzy innymi:
Czy straszyk straszy, a jeżeli tak, to dlaczego? Czemu patyczak wygląda jak patyk, a liściec jak liść?
Skąd się biorą małe straszyki? Dlaczego niektóre owady są aktywne w nocy, a odpoczywają w dzień?

2. „Modliszka – drapieżny łowca w świecie owadów" - Czy wszystkie modliszki wyglądają tak samo?
Czy modliszki latają? W jaki sposób polują? Czy modliszki boją się pająków? Czy w Polsce żyją modliszki?

3. „Karaczany i krocionogi" - Czy karaczan to karaluch? Ile minut przeżyje karaczan pod wodą?
Jak szybko potrafi biegać karaczan? Czy krocionóg ma 100 nóg? Jak bronią się przed drapieżnikami?

Rezerwacja terminów tylko przez naszą stronę internetową - www.planetaziemia.com w zakładce "Rezerwacja terminów"

Multimedia

Partnerzy fundacji

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Cookies Policy.

ok